خانه بسته بندی اثاثیه منزل در تهران
2020-01-05 12:59


بسته بندی اثاثیه منزل در تهران
دسته بندی: حمل کالا از تهران به مشهد | در: 1398-3-27


بسته بندی اثاثیه منزل در اسباب کشی

بسته بندی لوازم منزل یکی از مهمترین مراحل هر اسباب کشی است که عدم دقت در آن موجب خسارات سنگین به اسباب و اثاثیه شما خواهد شد.
بسته بندی وسایل برای اسباب کشی اگر به درستی انجام شود بخش بزرگی از کار اسباب کشی انجام شده است.
در این مقاله در خصوص بسته بندی اثاثیه منزل مانند نحوه بسته بندی مبلمان و نحوه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی توضیحات مفصلی ارائه شده است.
معمولا شرکت های باربری  و افراد متخصص کار بسته‌ بندی را انجام می‌دهند. آن‌ها تجربه و امکانات لازم برای بسته‌ بندی خوب را در اختیار دارند به طوری که حین حمل و نقل لوازم مشتریان مراقبت هستند که کمترین آسیب ممکن به اثاثیه منزل و یا لوازم اداری آن‌ها وارد شود.
 
آگاهی از اینکه برای هر وسیله و دستگاه چه نوع پوشش و عایقی لازم است تا از آسیبی به آن وارد نشود نیاز به تجربه و تخصص دارد وگرنه بدون آگاهی لازم از بسته بندی لوازم منزل و طرز انتقال وسایل شاید خسارات جبران ناپذیری به آن‌ها وارد کنیم.
 

لوازم مورد نیاز برای بسته بندی لوازم منزل
در وهله اول بسته بندی  لوازم منزل نیاز به لوازمی از قبیل نایلون حباب دار، فوم ، سلفون، چسب پهن، انواع طناب کارتن‌های ضخیم مقوایی مثل کارتن موز و  جعبه های پلاستیکی یا چوبی مخصوص حمل میوه، چسب، منگنه، روزنامه باطله و ماژیک برای نوشتن روی کارتن‌ها نیاز دارد.
 
نکات عمومی برای بسته بندی لوازم منزل
 
1- بسته بندی را از وسایلی شروع کنید که کمتر استفاده می‌کنید مثل جعبه ابزار یا وسایل ورزشی.
2- حتما پس از بسته بندی برروی کارتن ها با ماژیک یا برچسب محتویات درون هر جعبه را یادداشت کنید. این کار در هنگام چیدن مجدد وسایل به شما کمک زیادی می‌کند.
 
3- هرگز وسایل سنگین را در داخل کارتن های بزرگ قرار ندهید، چراکه کارتن های بزرگ استحکام بالایی ندارد.

4- جای خالی کارتن‌ها را پر کنید چرا که ممکن است در هنگام حمل و نقل کارتن ها له شوند.
5- کارتن های بزرگ را هرگز با کتاب پر نکنید چون باربری و حمل آن به دلیل وزن بالا مشکل می شود بلکه نصف آن را با کتاب و نصف دیگر آنرا با وسایل ریز پر کنید
6- وسایل سنگین را در کف کارتن قرار دهید ، سپس وسایل سبک تر را برروی آن ها قرار دهید.
7- وسایل شیشه‌ای و یا سرامیکی را در کاغذ و یا بسته‌های حبابدار بسته بندی کنید
8-  ظروف مسطحی چون بشقاب و یا پرونده و عکس‌هایتان را در جعبه های بسته بندی بخوابانید و به صورت عمودی در آن قرار ندهید
9-  نکته ی مهم دیگری که حتما می بایست رعایت شود ، چسب زدن درست به کارتن ها است. دقت کنید که زیر و روی کارتن ها ، خوب و درست چسب خورده باشند. بهتر است که کارتن را به شکل چهار خانه چسب بزنید.
10- حتماً پس از اتمام بسته‌بندی جعبه‌های که حاوی وسایل شکستنی است را مشخص کنید و عبارت شکستنی را روی آن بنویسید
 
بسته بندی یخچال ساید بای ساید

24 ساعت پیش از اسباب کشی یخچال را خاموش کنید. تا برای برفک زدایی و شستشوی داخل آن زمان داشته باشید.
 ابتدا یخچال را کاملا تمیز کنید. تمیزی یعنی برفک زدایی و از بین بردن یخ‌ها و شستن کامل یخچال و قفسه های آن.
اینکه تاکید می‌شود یخچال یخ زدایی شود این است که مواردی پیش آمده بر اثر خالی نکردن یخ ها، در طی مسیر، یخ ها تبدیل به آب شده و باعث خیس شدن دیگر سایر وسایل شده است. پس یادتان باشد یخچال و فریزر بایستی برفک نداشته باشند و خشک و تمیز باشند .
  کلیه قطعات متحرک درون یخچال را برداشته و یا محکم کنید.
بدین صورت که قفسه های داخلی یخچال را با چسب پهن کاغذی محکم کنید ، لطفا هیچ قسمتی از داخل یخچال از چشمتان دور نماند ، جا تخم مرغی ، قفسه ها ، جامیوه ای ، درب فریزر و قفسه های داخل فریزر.
 
♦ کابل برق یخچال جمع شود و به پشت یخچال با چسب وصل گردد.
 درب یخچال و فریزر جهت حمل چسب زده شود تا در حال جابجایی باز نشوند.
 دور یخچال با بابل رپ و یا فوم ضربه گیر برای جلوگیری از آسیب دیدگی به شیوه ای مناسب و بطور محکم بسته بندی گردد.
  پیچ های قابل تنظیم در زیر یخچال و فریزر کامل بسته شوند.
  اگر یخچال و فریزر نو و پلمب باشد با کارتن مخصوص خود و پلمب شده حمل می شود در غیراینصورت نباید با کارتن یا پلاستیک بسته بندی شود و توسط کارگران با پتو پیچیده می شود .
 در هنگام جابجایی بصورت عمودی حمل شود. با توجه به حساسیت یخچال بخاطر گاز فریون ، موقع جابجایی اش باید دقت کرد.
 هنگامی که وارد خانه جدید می شوید، یخچال را بلا فاصله به برق نزنید. زیر در اثر جابجایی یخچال، روغن داخل موتور یخچال هم جابجا می شود. بهتر است 2 الی 3 ساعت صبر کنید و سپس یخچال را به برق بزنید.
 
بسته بندی چینی آلات و ظروف شکستنی

  ظروف و وسایل شکستنی را با دقت بیشتری بسته بندی کنید
  ظروف چینی جدا از یکدیگر ، بوسیله روزنامه یا پارچه یا نایلون حباب دار یا فوم ضربه گیر پیچیده شوند و با دقت داخل کارتن چیدمان شوند به طوری که با یکدیگر برخورد نکنند و تحت فشار همدیگر نباشند.
 کف کارتن یک تکه مقوا قرار دهید تا هنگام جابجایی کارتن به خاطر فشار از قسمت انتهایی پاره نشود.از کارتن های محکم و در سایز کوچک استفاده کنید.
  دور کارتن را با چسب کارتن کاملا بچسبانید
  روی کارتن های چینی آلات با ماژیک ( ترجیحا قرمز ) بزرگ نوشته شود * شکستنی *
 
این کارتن ها جدا از سایر کارتن ها گذاشته شود و هنگام اسباب کشی به کارگران یادآوری شود تا نکات ایمنی رعایت شود .
 

بسته بندی تلویزیون معمولی یا ال سی دی
حتما می بایست در کارتن مخصوص خود ، بسته بندی شوند و درب آن محکم چسب زده شود
در اطراف تلویزیون کائوچوهای مخصوص خود را قرار دهید ؛ در غیراینصورت ابر یا پارچه در اطراف آن قرار دهید تا از ضربه های احتمالی یا فشار به دستگاه جلوگیری بعمل آید .
 
  نحوه بسته سازی لباسشویی و اجاق گاز جهت اسباب کشی

- اگر این لوازم نو و پلمپ باشند ، با کارتن مخصوص خود و پلمب شده ، حمل می شود در غیراینصورت نباید با کارتن یا پلاستیک بسته بندی شوند توضیحا این وسایل جهت حمل توسط کارگران با پتو پیچیده می گردد .
 - اگر لباسشویی های اتوماتیک باشد بایستی قبل از جابجایی ، پیچ های ویژه ی حمل و نقل که محل آن پشت لباسشویی قرار دارد ، محکم بسته شوند .
 -  درب لباسشویی،ظرفشویی و اجاق گاز حتما بسته شوند.
 -  درب شیشه ای روی اجاق گاز،باچسب پهن نواری محکم بسته شود و جهت اطمینان بیشتر با مقوا قرار داده و با چسب پهن نواری،آن را بچسبانید.
 

بسته بندی فرش
 یک پارچه را به صورتی قرار دهید که ریشه ها در بین پارچه قرار گیرند ، سپس فرش را لول کنید.
این کار باعث می‌شود ریشه های فرش ها کثیف نشود. برای محکم کاری می‌توانید یک پارچه را به دور فرش لوله کنید.
  اگر فرش دست بافت است دقت کنید که فرش بیدزده و لک نباشد و از سلامت آن اطمینان خاطر داشته باشید.
   برای لوله کردن فرش را از جهت عرض به طوری كه روی آن طرف داخل باشد لول کنید.

پس از بسته بندی ، فرش را در نایلون بپیچید  و بین هر فرش لایه ای نایلون و یا گونی قرار دهید

بسته بندی لپ تاپ و کامپیوتر خانگی
 
وسایل کامپیوتری به آسانی توسط شوک یا ارتعاش آنی و گذرا دچار آسیب میشوند. بهتر است برای بسته بندی از کارتن خود دستگاه استفاده شود
 
  سیمها، لوازم جانبی و متعلقات کامپیوتر، مثل مانیتور، کیبورد و موس را از محل اتصال جدا کنید. منظم بودن سیم¬ها و کابل¬ها را بررسی کرده و آنها را در یک کیف کوچک قرار دهید.
 کامپیوتر و لوازم جانبی اش را در پوشش پلاستیکی حبابدار که هوا را از خود عبور میدهد، قرار داده و کامپیوتر را تا ضخامت ۷ تا ۱۰سانتیمتر با پلاستیک حبابدار بپوشانید.
  لوازم جانبی کامپیوتر را جداگانه بسته بندی کنید تا حداکثر مراقبت از آنها صورت گیرد.
  قسمت کیس کامپیوتر را با یونولیت بسته‌بندی کنید.
 کامپیوتر را به طورعمودی در بسته قرار داده و فضای باقی مانده را با ضربه گیرهای مخصوص این کار پر کنید.
 باید از ثابت بودن کامپیوتر در طی جابجایی مطمئن بود، پس با این اقدامات کامپیوتر به راحتی در بسته جای گرفته و در حین اثاث کشی و باربری یا انتقال دچار آسیب نخواهد شد.
  مانیتور و لوازم جانبی آن را، مانند همان روشی که برای کیس کامپیوتر توضیح داده شد، با استفاده از قالب های مناسب با سایز قطعات ذکر شده بسته بندی و فشرده سازی کنید.
 
 حتما برچسب ((شکستنی است، با احتیاط حمل شود))، را روی بسته بچسبانید تا هنگام حمل و جابجایی احتیاط‌ های لازم صورت گیرد.

 
 می‌توان، کیبورد، کابل و موس را در همان بسته بندی مربوط به تاج و قسمت بالایی کامپیوتر، جاسازی کرد.

ما در باربری نتسان آماده ارایه خدمات اسباب کشی شما در تهران و مشهد و ارسال انواع خودرو باری اعم از وانت بار ، نیسان ، خاور ، کامیونت مسقف میباشیم .

گروه باربری نتسان در تهران و مشهد بهترین قیمت و با کمترین هزینه بیمه بارهای شما را از تهران و یا مشهد به هر نقطه از کشور اعم از تهران به یزد ، تهران به اصفهان ، تهران به شیراز ، تهران به بوشهر ، تهران به اهواز ، تهران به چابهار ، تهران به کیش ، تهران به مشهد ، تهران با شمال کشور ، تهران به تبریز و یا از تهران به هر نقطه از کشور  .... و همچنین از مشهد به یزد ،مشهد به تهران ، مشهد به تبریز ، مشهد به شمال کشور ، مشهد به زاهدان ، مشهد به چابهار ، مشهد به بوشهر ، مشهد به شیراز ، مشهد به اهواز ، مشهد به بندرعباس ، و یا از مشهد به  تمام نقاط کشور در خدمت رسانی به شما عزیزان آماده انجام تمامی امور و ارسال کالا و بسته بندی لوازمات شما با بیمه و بارنامه معتبر در تهران و مشهد میباشد

جهت اطلاع قیمت ، استعلام قیمت و نحوه هماهنگی و درخواست خودروی مناسب به جهت حمل بار و مشاوره با کارشناسان ما در تهران یا مشهد  با شماره تلفن های زیر تماس گرفته و یا از طریق وارد نمودن شماره تلفن خود در قسمت پنل مربوطه در سمت چپ تصویر و یا در صفحه اول سایت با ما در ارتباط باشید .


0 نظرنظر شما چیست؟

1 | 1 رای Book